MXGP Olasz Nagydíj – 9. forduló, 2026 – Versenynap

Motocross
  • 4. hely Calvin Vlaanderennek az MXGP első futamában
  • Simone Mancini a top 10-ben az EMX250 összetettben

 

A Montevarchi melletti Miravalle pálya adott otthont az MXGP Olasz Nagydíjnak, a FIM Motocross Világbajnokság 9. fordulójának. A szombati forró időjárás után vasárnap jelentősen megváltoztak a körülmények: a reggeli párás levegőt enyhe eső és hűvösebb hőmérséklet váltotta fel a nap második felében.

Az MXGP kategóriában a Calvin Vlaanderen a szombati 11. hely után kiválóan rajtolt az első futamban, és már az első körben a 4. helyen haladt. Négy kör után már a 3. pozícióban is futott, végül pedig stabil tempóval a 4. helyen ért célba, miközben a futam 4. leggyorsabb körét is megfutotta, bizonyítva, hogy a mezőny élmezőnyéhez tartozik.

A második futamban nehezebb rajtot vett: az első körben még a top 10-en kívül volt, két kör után a 10. helyre kapaszkodott fel, és ott is zárta a futamot. Összetettben így a 6. helyen végzett, ami eddigi legjobb eredménye a Desmo450 MX nyergében.

 

Calvin Vlaanderen:

„Pozitív hétvége volt, ez az idei eddigi legjobb összetett eredményünk, szóval nem lehetünk elégedetlenek. Az első futamban megmutattam magamnak, hogy visszatértem, és kényelmesen tudok top 5-ben menni. Jó érzés volt, hogy könnyedén tudok gyors lenni és tartani a tempót az élmezőnnyel, ez nagy önbizalmat ad. A második futamban az elején nem találtam a ritmust, a többiek elszakadtak, és később már nem tudtam visszazárkózni. Összességében azonban elégedett vagyok, köszönöm a csapatnak a munkát, sokat fejlődtünk, és várom a következő GP-t.”


Az MX2-ben a hazai közönség előtt versenyző Ferruccio Zanchi nehéz hétvégén van túl: bár a szabadedzéseken és tempóban erős volt, a szombati kiesés miatt az utolsó rajthelyről kellett indulnia.

Az első futamban látványos felzárkózást mutatott, a 10. helyig jutott, de egy bukás visszavetette, végül a 10. helyen zárt. A második futamban is keményen küzdött: a mezőny végéről indulva a 12. helyig kapaszkodott, majd végül 13.-ként ért célba, ami összetettben a 12. helyet és szezonbeli legjobb ponttermését hozta.

 

Ferruccio Zanchi:

„Pozitív hazai hétvége volt, még ha az eredmény ezt nem is teljesen mutatja. Egész hétvégén jó tempóm volt, de egy hiba az első futamban és egy bukás a másodikban rontotta az eredményt. Ettől függetlenül sok pozitívumot láttunk, dolgozunk tovább, és Portugáliában újabb lehetőségünk lesz javítani. Köszönöm a csapatnak és a szurkolóknak is.”


Az EMX250-ben Simone Mancini nem tudta megismételni szombati erős szereplését, amikor a 4. helyig zárkózott fel az első futamban.

A vasárnapi futamban a 14. helyről indult, egy ütközés után két pozíciót veszített, és végül 14.-ként ért célba. Összetettben így a 8. helyen zárta a fordulót.

 

Simone Mancini:

„Nem vagyok teljesen elégedett a hétvégémmel, bár ez a második legjobb eredményem idén. Szombaton jól éreztem magam, jó időmérőm volt, és feljöttem a 4. helyre. Ma viszont – részben technikai probléma miatt – nem találtam a tempót egy teljesen más körülmények között zajló pályán. Portugáliában újra próbálkozunk, és szeretnék jobban szerepelni.”